IE Warning
Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!
Back to top
Center bruenn heading

Ve vašem okolí

Káléšvarova centra

V našich centrech praktikujeme šakti formule z palmových listů. Zkušení Káléšvarovi studenti zde praktikujícím na cestě šakti nabízejí chráněný rámec pro iniciace, učení a sádhanu. Naše programy jsou otevřeny všem. Předchozí zkušenosti s meditací a znalosti nejsou nutné.

Káléšvarovo centrum Brno

– prostor pro meditaci, studium a setkávání

Káléšvarovo centrum Brno je naše první městské centrum - nachází se cca 10 minut od centra města. Vzniklo v listopadu 2016 s cílem zpřístupnit Šrí Káléšvarovo učení světu a umožnit návštěvníkům zastavit se, uvolnit se… a naplnit své srdce a duši láskou, klidem a mírem. V chrámové místnosti se nachází silná Bábova murti (socha), kterou za svého života pro Brno požehnal přímo Šrí Káléšvara.

Kalendář akcí: Jaro 2019

Prastaré znalosti, které mění svět - kurzy a jednorázové akce:

  • Pátek 10. 5.: Šivarátri na Kumbhaméle - sdílení a promítání ze silové cesty do Indie
  • Víkend 18. - 19. 4.: Detox pro duši - víkendový zážitkový kurz Více informací ZDE
  • Víkend 28. - 29. 9.: Proces posvátné čakry lůna - zahájení 9 měsíčního kurzu Více informací ZDE

Pokud vás nějaký kurz zaujal a chcete mít jistotu, že se včas dozvíte všechny potřebné informace, registrujte se k odběru našeho Zpravodaje [ZDE] a nebo si předběžně rezervujte účast mailem na: info@kaleshwar.cz.

Šivarátri na Kumbhaméle

Sdílení a promítání ze silové cesty do Indie

Pátek 10. května 2019, od 18:00

„Kdo byl jednou v Indii nejen očima, ale i srdcem, tomu se po ní bude stýskat jako po domově. - Herrmann Hesse

V březnu 2019 proběhla silová cesta do Indie s Tatyannou, během které jsme strávili Šivarátri na Kubhaméle, ponořili se do sladkých vod Matky Gangy, meditovali společně se sádhui na ghátech ve Varánasí a oslavili 7. výročí Šrí Káléšvarova mahásamádhi přímo v jeho ášramu v Penukondě.

Srdečně Vás zveme na satsang během, kterého se čeští účastníci této cesty podělí o své dojmy, zážitky a fotografie a skrze ně i o energii, kterou s sebou domů přivezli. Přidejte se k nám a nechte se na chvíli přenést do Indie a načerpejte do své duše její krásnou energii.

Kontakt a přihlášení: info@kaleshwar.cz

Vstupné dobrovolné.

Detox pro duši

Zažitkový víkendový seminář s Hanou

Víkend 18. - 19. května 2019, včetně abhišéku a ohňové púdži

„Nabíjení je důležité. Vybíjení je však ještě mnohem důležitější. Když víte, jak se vybíjet, jste silný úspěšný člověk. Vybíjení je nejdůležitější. - Šrí Káléšvara

Znalosti

Prastaré indické rukopisy z palmových listů popisují řadu silných technik, s jejichž pomocí můžeme vybít a pročistit jakoukoli zatěžující energii a negativitu. Používáme při tom sílu přírody - sílu pěti elementů, ze kterých jsme vytvořeni my i celé okolní Stovření. Během kurzu se dozvíte, jak ve svém životě identifikovat negativitu. Naučíte se různé techniky, jak ji vybíjet a tyto techniky si společně vyzkoušíme. Při tom si pro sebe vyberete nástroje, které vám nejlépe sedí. Nevyžaduje to žádné předchozí znalosti ani nákup jakýchkoli pomůcek. Získané vědomosti můžete bezprostředně po kurzu integrovat do svého každodenního života.

Zážitky:

Součástí víkendu budou i dva silné védské rituály s energii elementů - ohňová púdža pro vybití negativity, vysoké nabití duše a posílení ochranných kruhů a abhišék - rituál s elementem vody, který omývá duši a vyživuje ji pokojnými, klidnými vibracemi.

Vlastní individuální proces:

Účastníci obdrží i iniciaci do silné mantry z prastrarých palmových listů, která kolem duše vytváří mocnou ochrannou energii. S touto mantrou budou moci sami dále pracovat a posilovat tak svůj vlastní energetický systém.

Kurz je vhodný pro začátečníky i pokročilé studenty. Představované techniky jsou rovněž neocenitelným pokladem pro všechny v pomáhajících profesích.

Více informací a přihlášení

Pravidelné aktivity: Sádhana, studium, dobročinnost

Meditace s mantrou pro uvolnění mysli a posílení duše

Pravidelné meditačně-relaxační večery pro každého

„Meditace není nic jiného, než pozornost bez napětí. Žádné napětí. Žádné myšlenky, zapomeňte na všechno na světě - vaše žena, vaše děti, váš partner, váš dům… zastavte všechno. Dopřejte si 15, 20, 30 minut - prostě tiše relaxujte, žádné myšlenky. Vnitřní mechanismus všech modliteb, mechanismus prastarých manter je vytvořit ve vaší duši tlukot, zasadit vaší duši úder, učinit ji šťastnou skrze ticho vnitřního vědomí.” - Šrí Káléšvara

Přijďte si k nám odpočinout, vybít stres, únavu a napětí a načerpat novou energii pro každodenní život. V prostředí Šrí Káléšvarova centra Brno najde cestu do ticha i ta nejaktivnější mysl. Vyzkoušíte to?

Více informací

Termíny: Čtvrtek 9. května a 11. července (večer), úterý 11. června (dopoledne)
Dakšína: 108Kč
Kontakt a přihlášení:ZDE

Satsang - setkání v satje

Bhadžany, sdílení, meditace, duchovní diskuse a inspirace

Slovo satsang znamená „setkání v pravdě”. Označuje setkávání lidí toužících po poznání. Satsangy jsou moderovány zkušenými učiteli ve Šrí Káléšvarově tradici, kteří mají s tímto věděním více jak desetileté zkušenosti. Vytvářejí dobrý rámec pro sdílení a načerpání inspirace pro vlastní duchovní praxi a proces individuálního růstu. Jejich součástí jsou i meditace a bhadžany - zpěv vyživující duši a srdce. Probíhají jedenkrát za dva měsíce.

Co jsou bhadžany

Bhadžan (Sanskrit: भजन bhadžana n.) znamená doslova „uctívání hudbou a zpěvem” – písně, zpěv, oslava různých aspektů Boha. Jeden nebo více předzpěváků zazpívají vždy jeden verš bhadžanu a přítomní ho po něm zopakují. Verše bhadžanu jsou často složeny pouze z Božího jména. Proto se zpěváci soustředí na něj a naplňují své srdce láskou.

Šrí Káléšvara pojmenoval styl bhadžanů, který vyučoval, „Shiva Sai Mandir Music” - hudba ve stylu Šiva Sáí Mandiru v Penukondě (v Indii). Říkal o něm: „Tento styl je jemný, melodický a snadný. Každý se na něj může hned naladit. Každý to může dokázat. Dokáže to. Když se naladíte na takto jemnou hudbu, budou i vaše myšlenky, vaše činy, vaše pohyby, váš životní styl - prostě všechno - automaticky jemné.”

Co je satsang?

Satsang (Sanskrit, m., सत्सङ्ग, satsaṅga, Hindi, m., सत्संग, satsaṅg, z sat = pravda, sanga = kontakt nebo dle kontextu „společná pravda“) označuje v indické filozofii a z ní vycházejícího duchovního učení setkání lidí, kteří skrze společné naslouchání, hovor, přemýšlení a ponoření se do vědění usilují o nejvyšší pochopení.

Termíny: Nejbližší termín bude vypsán v červnu Dakšína: 180 Kč (snížená) - 270 Kč (základní) - 540 Kč (sponzorská)
Kontakt a přihlášení: info@kaleshwar.cz

Ohňové púdži pro mír a léčení planety

  • Nejbližší ohňová púdža 18. května 2019.

Místo konání: Otevřená zahrada, Údolní 33, 602 00 Brno

Více o ohňových púdžích a termíny

Láska v akci: Bábova prostřená tabule

Od roku 2011 - inspirováni charitativní prací našeho indického učitele Šrí Káléšvary - připravujeme každou neděli v Brně oběd pro více než 100 lidí bez domova. Skrze pomoc druhým zažíváme hlubokou výměnu lásky a propojení, jaká bychom si nikdy nedokázali představit. Jsme vděční za všechny krásné okamžiky, které jsme díky projektu zažili, a těšíme se na jeho další pokračování.

S radostí uvítáme dary ve prospěch projektu i vaše přímé zapojení do akcí Bábovy prostřené tabule.

  • Více o projektu ZDE
  • Finanční dary pro projekt: 2200399051/2010, Fio banka, a.s., pobočka Joštova 4, Brno.

Chcete-li projekt podpořit věcnými dary nebo se do něj aktivně zapojit, kontaktujte nás na: snami@email.cz.

Studijní skupina pro vástu

Skupina se schází zpravidla jedenkrát měsíčně. Pod vedením Tobiase Gonschoreka společně prohlubujeme své znalosti vástu (věda o stavitelství, bydlení a životě v souladu s pěti elementy) - tak, abychom ho dovedli správně aplikovat ve svých vlastních životech a případně byli v budoucnu schopni pomáhat i druhým. Děje se tak zejména skrze naši společnou práci s různými případovými studiemi z reálného života.

Podmínkou zapojení se do skupiny je aktivní znalost tří klíčů vástu a jeho základních prvků. Potřebujete-li se splněním této podmínky pomoct, kontaktujte nás na info@kaleshwar.cz.

Termíny: 31. 5. a 29. 6. 2019 Dakšína: 810Kč
Přihlášení: info@kaleshwar.cz Registrace se uzavírá vždy v pondělí před konáním setkání.

O vástu

Chrám Božské Matky

– prostor pro meditaci, studium a satsangy, Einhausen (Německo)

Chrám Božské Matky stojí v přírodě mimo Einhausen v oblasti Bergstrasse. Byl vybudován během Navarátri 2016 jako místo ticha a míru. Přímo před chrámem se nachází velké indické dhúní, ve kterém jsou každý úplněk a novoluní prováděny ohňové púdži.

Více informací a program

Káléšvarovy skupiny

V roce 2011 inspiroval Šrí Káléšvara skupiny studentů v Neubrandenburgu, Kasselu, Lipsku, Vídni a později také v Brně k tomu, aby jako séva-skupiny společně ve svých lokalitách pořádaly akce pro širší veřejnost - například ohňové púdži, večery s bhadžany atd.. - a rozvíjely zde dobročinné projekty.

Dal jim svou důvěru a požehnal jim, aby jakožto Káléšvarovy skupiny a součást Kaleshwar e.V. na regionální úrovni vystupovaly jeho jménem.

Akce Káléšvarovy skupiny Neubrandenburg, Německo

Ohňová púdža

Úplňkové púdži
30.4.18 Zirzower Mühle, Inge a Klaus-Dieter
29.5.18 Godenswege, Maren a Günter
28.6.18 Zirzower Mühle, Inge a Klaus-Dieter
28.7.18 GP Maren a Günter (Hlavní den Gurupurnimi a úplné zatmění měsíce 27. 7.)
26.8.18 Zirzower Mühle, Inge a Klaus-Dieter
25.9.18 Godenswege, Maren a Günter
24.10.18 Zirzower Mühle, Inge a Klaus-Dieter

Dakšína: 25,- € nebo dobrovolné příspěvky
Místo: Informace po přihlášení
Kontakt a přihlášení: Maren & Günter, maren_kettner@gmx.net

Přihlaste se prosím. Na ohňovou púdžu se můžete připravit tak, že budete přemýšlet o tom, co potřebujete pustit a jakou novou energii chcete, do svého života pozvat. Přineste si prosím kokosový ořech a růži. Děkujeme.

Bhadžany

Termíny s Günterem: 1.3., 1.6., 7.9.18
Termíny s Gautamem: 5.1., 6.4., 26.7., 5.10.18
Termíny s Inge: 2.2., 4.5., 3.8., 2.11., 30.11.18
Místo: Wiekhaus 46, Neubrandenburg
Kontakt a informace: Maren & Günter, maren_kettner@gmx.net
Začátek vždy v 19:30

Vstup volný.

Meditace

  • 17.1.; 17.3. ; 15.5. ; 13.7. ; 9.9. ; 7.12.2018 Neuendorf
  • 15.2. ; 16.4. ; 13.6. ; 11.8. ; 9.10. ; 7.11.2018 Godenswege

Beginn jeweils 19.00 Uhr

Místo: Informace po přihlášení
Kontakt a informace: Maren & Günter, maren_kettner@gmx.net

Vstup volný.

Výhled: Speciální akce

Vánoční program 2018
Pro bližší informace piště prosím na maren_kettner@gmx.net.

Akce Káléšvarovy skupiny Vídeň, Rakousko

Ohňové púdži

Úplňkové púdži
Termíny již brzy, začátek: 19:00

Dakšína: 9,- €
Místo: Místo konání leží na rakousko-maďarské hranici - v Mörbisch - uprostřed přírody. Místo je obtížné najít a je dosažitelné pouze automobilem. Je tedy třeba, aby se všichni, kteří se chtějí púdži zúčastnit, předem ohlásili u Inge na telefonním čísle +43 664/9131822.
Kontakt a přihlášení: Inge a Doris, tel: +43 664/9131822, wien@kaleshwar-groups.org

Všichni jsou vítáni! Přineste si prosím kokosový ořech, růži a vonné tyčinky.

Studijní skupina pro vástu

Termíny: (Termíny a přihlášení zde)
Vedení: Tobias Gonschorek
Místo: Weißgerberländen 54, 1030 Vídeň, 2. patro, dveře 11(zvoňte na “Schmölzer”)
Dakšína: 50,- €/setkání
Kontakt a přihlášení: Markus Neubauer, office@kaleshwaravaastu.eu

Naše studijní skupina zkoumá na praktických příkladech vástu - vědu o stavitelství, bydlení a životu v souladu s pěti elementy. Všichni jsou srdečně zváni.

Abhišék a meditace

Termíny:

Úterý 16. ledna
Čtvrtek 15. února Pátek 16. března Sobota 15. dubna Pondělí 14. května Středa 13. června

Začátek vždy 19:00

Dakšína: 9,- €
Místo: Bahnsteggasse 6/1, 1210 Vídeň
Kontakt a přihlášení: Inge, tel +43 0664 9131822

Abhišék je rituál, který vytváří vysoké vibrace. Během abhišéku jsou odříkávány mantry a nakonec společně v tichu meditujeme.

Přihlášení není požadováno.

Séva v centrech

Naše regionální centra nabízí velké pole pro sévu - nezištnou službu, která je jedním ze základních pilířů duchovního života. Séva podporuje nesobeckou lásku a přináší nám zážitek lásky a jednoty.

Všeobecné informace k dakšíně

Slovo dakšína pochází ze sanskrtu a označuje vyrovnání za duchovní požehnání nebo duchovní učení. Dakšína bude na 100 % využita k uchovávání a zpřístupňování Šrí Káléšvarou zanechaných znalostí v jejich původní čistotě a k podpoře dobročinných projektů v rámci Sri Sai Kaleshwar e.V.: Pro více informací klikněte ZDE

Naším přáním je umožnit účast každé duši, která po ní ze srdce touží. Za celé ty roky se podařilo najít řešení pro stovky studentů, kteří se tak mohli účastnit jak evropských programů Šrí Káléšvary, tak on-line programů a meditačních pobytů v přírodě pořádaných Kaleshwar e.V.

Dakšínu můžete uhradit i prostřednictvím splátek a v případě, že Vám vaše momentální životní situace (jste například samoživitel/ka nebo nezaměstnaní) nedovoluje dát žádné energetické vyrovnání, ale přesto byste se opravdu rádi zúčastnili, kontaktujte nás na info@kaleshwar.cz. Pokusíme se společně najít řešení.

Řada programů našich center a skupin je nabízena bezplatně. Chcete-li naši činnost podpořit, Váš dar pro podporu naší práce nás velmi potěší. DAROVAT ZDE

S láskou,

Káléšvarův tým EU

Prohlášení o zodpovědnosti

Prohlášení o zodpovědnosti

Duchovní cvičení, která jsou v rámci on-line programů Sri Sai Kaleshwar e.V. představována, nenahrazují lékařskou diagnózu nebo návštěvu u lékaře, psychologa či psychoterapeuta. Lektoři a spolupracující osoby nepřejímají zodpovědnost za jakékoli následky, které by se mohly objevit v souvislosti s používáním meditačních cvičení a technik uvedených v kurzu.