IE Warning
Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!
Back to top

Ve vašem okolí

Káléšvarova centra

V našich centrech praktikujeme šakti formule z palmových listů. Zkušení Káléšvarovi studenti zde praktikujícím na cestě šakti nabízejí chráněný rámec pro iniciace, učení a sádhanu. Naše programy jsou otevřeny všem. Předchozí zkušenosti s meditací a znalosti nejsou nutné.

Káléšvarovo centrum Brno

– prostor pro meditaci, studium a setkávání

Káléšvarovo centrum Brno je naše první městské centrum - nachází se cca 10 minut od centra města. Vzniklo v listopadu 2016 s cílem zpřístupnit Šrí Káléšvarovo učení světu a umožnit návštěvníkům zastavit se, uvolnit se… a naplnit své srdce a duši láskou, klidem a mírem. V chrámové místnosti se nachází silná Bábova murti (socha), kterou za svého života pro Brno požehnal přímo Šrí Káléšvara.

Kalendář akcí: Jaro 2021

Prastaré znalosti, které mění svět - kurzy a jednorázové akce:

Informační a zážitkový večer, on-line 15. a 21. dubna 2021

Základní informace o vědomostech z palmových listů a společná meditace

„V dnešní době máme nemocnice pro fyzická těla. Pro zlomená srdce, depresi, bolest a smutek však žádné nemocnice nejsou. Zde pomáhá jen nejvyšší duchovnost, meditace a určitý druh skutečné jasnosti. Je třeba, abychom do své duše získali radost pravdy, správného jednání, míru a lásky a mohli tak na planetě vytvářet úžasné věci. V každém z nás se ukrývá velké světlo. Skrze určité duchovní procesy ho můžeme odhalit. Pak je všechno možné.” - Šrí Káléšvara

Srdečně vás zveme na on-line večer, na kterém můžete získat základní informace o Šrí Káléšvarově tradici, odpovědi na své otázky a přímý zážitek s energií šakti kanálů.

Více informací a přihlášení

Mantra devíti šípů – iniciace, on-line 10. dubna 2021

Spalte karmy a vytvořte ochranné kruhy

„Devět šípů obsahuje nejsilnější bídžakšary (semenná slova) pro získání čistého vědomí a pro ochranu před jakýmikoli iluzemi.” - Šrí Káléšvara

Šrí Káléšvara tuto mantru učil v listopadu 2000 ve Šrí Sajlamu. Bídžakšary z této mantry najdete i v některých velmi silných jantrách. Například ve Šrí čakře, v jantře Ježíše Krista, v jantře čakry lůna a také v jantře Šivalingamu z Paraméšvari rukopisu.

Více informací a přihlášení

Meditace s mantrou podle Šrí Káléšvary (on-line), 17. 4. a 1. 5. 2021

Úvod a iniciace do meditace s mantrou

„Když utišíte a uklidníte svou mysl, otevřou se dveře k tichu, které je základem všeho. Zážitek tohoto ticha vede k hlubokému míru a velké radosti.” - Šrí Káléšvara

Meditace s mantrou je snadno naučitelná, vysoce účinná duchovní praxe. Během meditace s mantrou se vaše mysl soustředí na odříkávání mantry - zvukové formule, která vytváří napojení k vaší duši. Podle toho jakou mantru používáte, získáváte různé zkušenosti. Můžete uklidnit svou mysl, rozvinout jasnost myšlenek, dosáhnout duchovních schopností i vysokých stadií osvícení.

Předávané vědomosti vyučoval na základě až 7000 let starých knih z palmových listů indický duchovní mistr Šrí Káléšvara.

Více informací a přihlášení

Požehnání Mahá Lakmši: Skutečné bohatství pro váš život, 16. 4. 2021

On-line seminář

„Jakmile vyhrajete v duchovnosti, tak i když nic nebudete žádat, přijde k vám všechno –finanční a duševní mír. Když musíte udělat roční práci, můžete ji vyřídit za deset minut. Tak bystrou budete mít mysl. I když budete mít jen misku jídla, budete neuvěřitelně šťastní. Budete mít tento typ spokojenosti.” - Šrí Káléšvara

Skutečný úspěch a bohatství ve vás posiluje radost, pomáhá vám vnímat a uchopit život všemi smysly, dopřát si čas ponořit se do ticha a nakonec zakoušenou hojnost sdílet s ostatními. V tomto kurzu získáte vědění a techniky, pomocí kterých můžete do svého života úspěšně přitáhnout hojnost a prosperitu. Sdílené duchovní vědění bylo na základě až 7000 let starých rukopisů z palmových listů vyučováno Šrí Káléšvarou.

Více informací a přihlášení

Mantra Mahákáli - Zažehněte oheň své duše (on-line), 22. 4. 2021

Úvod a iniciace

„Odříkávejte mantru Mahákáli. Mahákáli v sobě sjednocuje celé Stvoření v jedné formě. Je to nejvyšší, nejtvořivější forma Matky.” - Šrí Káléšvara

Přijměte iniciaci do silné mantry Mahákáli. Mantra Mahákáli představuje mimo jiné vnitřní oheň, který je silně spojený s inspirací. Je to nejsilnější šíp pro spálení jakékoli negativity. Zažijte hluboké pochopení energie, kterou pomocí mantry Mahákáli budujete a naučte se, jak ji používat pro vlastní duchovní rozvoj.

Více informací a přihlášení

Uzdravte své srdce a buďte volní, 30. 4. 2021

On-line seminář

„Vždy jde o otevřené srdce. Otevřené srdce ve vás vytváří neuvěřitelnou božskou energii. Jakmile je ve vás, je na vás ji rozvíjet. Je-li vaše srdeční čakra silná, je hotovo. Pak jste jedním s Bohem. Pak jste si s Bohem rovni. Vy jste v Božím srdci a Bůh je ve vašem srdci. Jste s ním a on je s vámi. Tomu se říká osvícení.” - Šrí Káléšvara

V tomto kurzu se naučíte duchovní techniky pro uzdravení vlastního srdce, které můžete snadno integrovat do své každodenní praxe.

Více informací a přihlášení

Pravidelné aktivity: Sádhana, studium, dobročinnost

Ohňové púdži pro mír a léčení planety

„Když máte během ohňové púdži otevřené srdce, když k vám začne proudit energie, je to jako by vám dávalo energii tisíc mimořádně silných léčitelů zároveň. Když v ni máte důvěru, je možné cokoli. Pokud v sobě nesete mnoho nemocí, pokud máte spoustu rodinných problémů nebo prožíváte velké neštěstí, všechno to vyslovte - sdělte to ohni. Oheň má schopnost spálit jakoukoli negativitu a vytvořit nejvyšší pozitivní energii.” - Šrí Káléšvara

Nejbližší ohňová púdža proběhne 25. října 2020.

Místo konání: Otevřená zahrada, Údolní 33, 602 00 Brno

Více o ohňových púdžích a termíny

Láska v akci: Bábova prostřená tabule

Od roku 2011 - inspirováni charitativní prací našeho indického učitele Šrí Káléšvary - připravujeme každou neděli v Brně oběd pro více než 100 lidí bez domova. Skrze pomoc druhým zažíváme hlubokou výměnu lásky a propojení, jaká bychom si nikdy nedokázali představit. Jsme vděční za všechny krásné okamžiky, které jsme díky projektu zažili, a těšíme se na jeho další pokračování.

S radostí uvítáme dary ve prospěch projektu i vaše přímé zapojení do akcí Bábovy prostřené tabule.

  • Více o projektu ZDE
  • Finanční dary pro projekt: 2200399051/2010, Fio banka, a.s., pobočka Joštova 4, Brno.

Chcete-li projekt podpořit věcnými dary nebo se do něj aktivně zapojit, kontaktujte nás na: snami@email.cz.

Studijní skupina pro vástu

Skupina se schází zpravidla jedenkrát měsíčně. Pod vedením Hany procvičujeme a zpevňujeme základní znalosti a s Tobiasem pak společně pokračujeme do větších hloubek vástu (věda o stavitelství, bydlení a životě v souladu s pěti elementy) - tak, abychom ho dovedli správně aplikovat ve svých vlastních životech a případně byli v budoucnu schopni pomáhat i druhým. Děje se tak zejména skrze naši společnou práci s různými případovými studiemi z reálného života.

Přihlášení: Skupina je určena již pokročilým studentům (minimálně s aktivní znalostí tří klíčů vástu a jeho základních prvků), v případě zájmu nás prosím kontaktujte na info@kaleshwar.cz

O vástu

Chrám Božské Matky

– prostor pro meditaci, studium a satsangy, Einhausen (Německo)

Chrám Božské Matky stojí v přírodě mimo Einhausen v oblasti Bergstrasse. Byl vybudován během Navarátri 2016 jako místo ticha a míru. Přímo před chrámem se nachází velké indické dhúní, ve kterém jsou každý úplněk a novoluní prováděny ohňové púdži.

Více informací a program

Káléšvarovy skupiny

V roce 2011 inspiroval Šrí Káléšvara skupiny studentů v Neubrandenburgu, Kasselu, Lipsku, Vídni a později také v Brně k tomu, aby jako séva-skupiny společně ve svých lokalitách pořádaly akce pro širší veřejnost - například ohňové púdži, večery s bhadžany atd.. - a rozvíjely zde dobročinné projekty.

Dal jim svou důvěru a požehnal jim, aby jakožto Káléšvarovy skupiny a součást Kaleshwar e.V. na regionální úrovni vystupovaly jeho jménem. Přehled činnosti brněnské skupiny, která je jedinou českou skupinou poskytuje tato stránka. O aktivitách skupin mimo ČR se můžete dočíst níže:

Více informací a program skupin mimo ČR

Séva v centrech

Naše regionální centra nabízí velké pole pro sévu - nezištnou službu, která je jedním ze základních pilířů duchovního života. Séva podporuje nesobeckou lásku a přináší nám zážitek lásky a jednoty.

Všeobecné informace k dakšíně

Slovo dakšína pochází ze sanskrtu a označuje vyrovnání za duchovní požehnání nebo duchovní učení. Dakšína bude na 100 % využita k uchovávání a zpřístupňování Šrí Káléšvarou zanechaných znalostí v jejich původní čistotě a k podpoře dobročinných projektů v rámci Sri Sai Kaleshwar e.V.: Pro více informací klikněte ZDE

Naším přáním je umožnit účast každé duši, která po ní ze srdce touží. Za celé ty roky se podařilo najít řešení pro stovky studentů, kteří se tak mohli účastnit jak evropských programů Šrí Káléšvary, tak on-line programů a meditačních pobytů v přírodě pořádaných Kaleshwar e.V.

Dakšínu můžete uhradit i prostřednictvím splátek a v případě, že Vám vaše momentální životní situace (jste například samoživitel/ka nebo nezaměstnaní) nedovoluje dát žádné energetické vyrovnání, ale přesto byste se opravdu rádi zúčastnili, kontaktujte nás na info@kaleshwar.cz. Pokusíme se společně najít řešení.

Řada programů našich center a skupin je nabízena bezplatně. Chcete-li naši činnost podpořit, Váš dar pro podporu naší práce nás velmi potěší. DAROVAT ZDE

S láskou,

Káléšvarův tým EU

Prohlášení o zodpovědnosti

Prohlášení o zodpovědnosti

Duchovní cvičení, která jsou v rámci on-line programů Sri Sai Kaleshwar e.V. představována, nenahrazují lékařskou diagnózu nebo návštěvu u lékaře, psychologa či psychoterapeuta. Lektoři a spolupracující osoby nepřejímají zodpovědnost za jakékoli následky, které by se mohly objevit v souvislosti s používáním meditačních cvičení a technik uvedených v kurzu.