IE Warning
Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!
Back to top

Ve vašem okolí

Káléšvarova centra

V našich centrech praktikujeme šakti formule z palmových listů. Zkušení Káléšvarovi studenti zde praktikujícím na cestě šakti nabízejí chráněný rámec pro iniciace, učení a sádhanu. Naše programy jsou otevřeny všem. Předchozí zkušenosti s meditací a znalosti nejsou nutné.

Káléšvarovo centrum Brno

– prostor pro meditaci, studium a setkávání

Káléšvarovo centrum Brno je naše první městské centrum - nachází se cca 10 minut od centra města. Vzniklo v listopadu 2016 s cílem zpřístupnit Šrí Káléšvarovo učení světu a umožnit návštěvníkům zastavit se, uvolnit se… a naplnit své srdce a duši láskou, klidem a mírem. V chrámové místnosti se nachází silná Bábova murti (socha), kterou za svého života pro Brno požehnal přímo Šrí Káléšvara.

Kalendář akcí: Podzim 2020

Prastaré znalosti, které mění svět - kurzy a jednorázové akce:

Mantra Mahákáli: On-line iniciace, 30. září 2020

„Odříkávejte mantru Mahákáli. Mahákáli v sobě sjednocuje celé Stvoření v jedné formě. Je to nejvyšší, nejtvořivější forma Matky.” - Šrí Káléšvara

Přijměte iniciaci do silné mantry Mahákáli. Mantra Mahákáli představuje mimo jiné vnitřní oheň, který je silně spojený s inspirací. Je to nejsilnější šíp pro spálení jakékoli negativity. Zažijte hluboké pochopení energie, kterou pomocí mantry Mahákáli budujete a naučte se, jak ji používat pro vlastní duchovní rozvoj.

Mantra Mahákáli je součástí díkši k silovému místu a mantrou, kterou často používáme během ohňových púdží a dalších společných šakti procesů. Seminář můžeme vřele doporučit všem, kteří si plánují založit silové místo v Penukondě nebo se pravidelně účastní ohňových púdží.

Více informací a přihlášení

Uzdravte své srdce - a buďte volní

On-line kurz a iniciace do silného sebeuzdravujícího procesu, 10. října 2020

„Vždy jde o otevřené srdce. Otevřené srdce ve vás vytváří neuvěřitelnou božskou energii. Jakmile je ve vás, je na vás ji rozvíjet. Je-li vaše srdeční čakra silná, je hotovo. Pak jste jedním s Bohem. Pak jste si s Bohem rovni. Vy jste v Božím srdci a Bůh je ve vašem srdci. Jste s ním a on je s vámi. Tomu se říká osvícení.” - Šrí Káléšvara

Když nasloucháte tepu svého duchovního srdce, naučíte se transformovat své trápení, bolest a zlomení srdce. Vaše duše zesílí a vy krok za krokem rozvinete schopnost bezpodmínečné lásky k sobě i druhým. V tomto kurzu se naučíte duchovní techniky pro uzdravení vlastního srdce, které můžete snadno integrovat do své každodenní praxe.

Více informací a přihlášení

Mantra devíti šípů

On-line kurz a iniciace, 15. října 2020

„Devět šípů je spojeno především s ochranou před iluzemi. Znát devět šípů znamená, že už si s vámi iluze nemohou příliš snadno hrát.” - Šrí Káléšvara

Šrí Káléšvara tuto mantru učil v listopadu 2000 ve Šrí Sajlamu. Bídžakšary z této mantry najdete v různých jiných mantrách a také v některých velmi silných jantrách. Například ve Šrí čakře, v jantře Ježíše Krista, v jantře čakry lůna a také v jantře Šivalingamu z Paraméšvari rukopisu. Je to jedna z absolutně zásadních manter, které nás na naší cestě neustále provází. Mantra devíti šípu je cenný nástroj pro zvládání negativity, práci s iluzemi, budování ochranných kruhů a součást mnoha léčebných a sebeléčebných technik.

Mantra 9 šípů je součástí díkši k silovému místu a mantrou, kterou často používáme během ohňových púdží a dalších společných šakti procesů. Seminář můžeme vřele doporučit všem, kteří si plánují založit silové místo v Penukondě nebo se pravidelně účastní ohňových púdží.

Více informací a přihlášení

Power Objects - Silové předměty

On-line kurz, 30. října a 5. listopadu 2020

„Silové předměty — to je nejgeniálnější kapitola na světě. Bez silových předmětů není (pro vás) možné, zvládnout vyšší duchovní stupně. Něco musí být dáno do formy předmětu. Síla a energie pracuje ve světě jen skrze silové předměty. To je hlavní výrok ve vztahu k silovým předmětům.” - Šrí Káléšvara

Silové předměty, předměty duše mistrů, silové předměty od Báby, od přírody, pomáhají energii duše růst a posilují schopnost držet energii tváří v tvář iluzím. Pomáhají vám ustát okamžiky vysoké energie a udržet si v nich jasnost. Spojují vás přímo s vaší duší, živí vaši duši božskou energií mistra a guruparampary a činí ji silnější než všechny iluze.

Ponořte se do světa prastarého duchovního vědění z indických palmových listů a získejte vědomosti o silových předmětech podle Šrí Káléšvary. Zažijte jak silové předměty pozitivně ovlivňují váš život, jak se rozvíjí potenciál vaší duše, vaše síla vůle, vaše vědomí i hluboké napojení na Božství.

Více informací a přihlášení

Váš osobní pin-kód ke kosmické energii

Osobní mantra od Šrí Káléšvary

„Vaše osobní mantra není nic jiného, než vložit do vaší duše malé semínko. Nechává vaši duši růst v ohromně silného člověka.” - Šrí Káléšvara

Jak přitáhnout kosmickou energii? Jak se napojit na její nekonečný potenciál a sílu? Šrí Káléšvara učil, že k tomu potřebujeme jeden pevný bod, jedno malé semínko, ze kterého můžeme přitáhnout a vytvořit cokoli. Tím bodem je duše realizovaného mistra. Mistr již před námi úspěšně prošel svou vlastní meditační praxí a díky ní dosáhl jednoty s kosmickou energii, s čistým božským vědomím. Duše mistra ji přitahuje a dává dál.

Když víme, jak se na mistra napojit, když máme správný pin-kód, můžeme tuto energii skrze něj přijímat a nechat ji, aby pročišťovala, transformovala a silně nabíjela naši vlastní duši. A naše duše nás nakonec, krok za krokem, promění v člověka čisté lásky, síly a vědomí.

Více informací a přihlášení

Detox pro duši

On-line kurz, 21. a 25. listopadu 2020

„Nabíjení je důležité. Vybíjení je však ještě mnohem důležitější. Když víte, jak se vybíjet, jste silný úspěšný člověk. Vybíjení je nejdůležitější.” - Šrí Káléšvara

Naučte se, jak ve svém životě identifikovat negativitu a zatěžující energie a jak je pomocí pěti elementů vybíjet. Během kurzu se seznámíte s jednoduchými technikami pro každodenní energetickou hygienu, pomocí které můžete svou duši udržovat zdravou a šťastnou, ať už se ve vnějším světě děje cokoli.

Více informací a přihlášení

Meditace s mantrou podle Šrí Káléšvary

On-line kurz, 28. listopadu 2020

„Když utišíte a uklidníte svou mysl, otevřou se dveře k tichu, které je základem všeho. Zážitek tohoto ticha vede k hlubokému míru a velké radosti.” - Šrí Káléšvara

Meditace s mantrou je snadno naučitelná, vysoce účinná duchovní praxe. Během meditace s mantrou se vaše mysl soustředí na odříkávání mantry - zvukové formule, která vytváří napojení k vaší duši. Podle toho jakou mantru používáte, získáváte různé zkušenosti. Můžete uklidnit svou mysl, rozvinout jasnost myšlenek, dosáhnout duchovních schopností i vysokých stadií osvícení…

Více informací a přihlášení

Pravidelné aktivity: Sádhana, studium, dobročinnost

Ohňové púdži pro mír a léčení planety

„Když máte během ohňové púdži otevřené srdce, když k vám začne proudit energie, je to jako by vám dávalo energii tisíc mimořádně silných léčitelů zároveň. Když v ni máte důvěru, je možné cokoli. Pokud v sobě nesete mnoho nemocí, pokud máte spoustu rodinných problémů nebo prožíváte velké neštěstí, všechno to vyslovte - sdělte to ohni. Oheň má schopnost spálit jakoukoli negativitu a vytvořit nejvyšší pozitivní energii.” - Šrí Káléšvara

Nejbližší ohňová púdža proběhne 25. října 2020.

Místo konání: Otevřená zahrada, Údolní 33, 602 00 Brno

Více o ohňových púdžích a termíny

Láska v akci: Bábova prostřená tabule

Od roku 2011 - inspirováni charitativní prací našeho indického učitele Šrí Káléšvary - připravujeme každou neděli v Brně oběd pro více než 100 lidí bez domova. Skrze pomoc druhým zažíváme hlubokou výměnu lásky a propojení, jaká bychom si nikdy nedokázali představit. Jsme vděční za všechny krásné okamžiky, které jsme díky projektu zažili, a těšíme se na jeho další pokračování.

S radostí uvítáme dary ve prospěch projektu i vaše přímé zapojení do akcí Bábovy prostřené tabule.

  • Více o projektu ZDE
  • Finanční dary pro projekt: 2200399051/2010, Fio banka, a.s., pobočka Joštova 4, Brno.

Chcete-li projekt podpořit věcnými dary nebo se do něj aktivně zapojit, kontaktujte nás na: snami@email.cz.

Studijní skupina pro vástu

Skupina se schází zpravidla jedenkrát měsíčně. Pod vedením Hany procvičujeme a zpevňujeme základní znalosti a s Tobiasem pak společně pokračujeme do větších hloubek vástu (věda o stavitelství, bydlení a životě v souladu s pěti elementy) - tak, abychom ho dovedli správně aplikovat ve svých vlastních životech a případně byli v budoucnu schopni pomáhat i druhým. Děje se tak zejména skrze naši společnou práci s různými případovými studiemi z reálného života.

Přihlášení: Skupina je určena již pokročilým studentům (minimálně s aktivní znalostí tří klíčů vástu a jeho základních prvků), v případě zájmu nás prosím kontaktujte na info@kaleshwar.cz

O vástu

Chrám Božské Matky

– prostor pro meditaci, studium a satsangy, Einhausen (Německo)

Chrám Božské Matky stojí v přírodě mimo Einhausen v oblasti Bergstrasse. Byl vybudován během Navarátri 2016 jako místo ticha a míru. Přímo před chrámem se nachází velké indické dhúní, ve kterém jsou každý úplněk a novoluní prováděny ohňové púdži.

Více informací a program

Káléšvarovy skupiny

V roce 2011 inspiroval Šrí Káléšvara skupiny studentů v Neubrandenburgu, Kasselu, Lipsku, Vídni a později také v Brně k tomu, aby jako séva-skupiny společně ve svých lokalitách pořádaly akce pro širší veřejnost - například ohňové púdži, večery s bhadžany atd.. - a rozvíjely zde dobročinné projekty.

Dal jim svou důvěru a požehnal jim, aby jakožto Káléšvarovy skupiny a součást Kaleshwar e.V. na regionální úrovni vystupovaly jeho jménem. Přehled činnosti brněnské skupiny, která je jedinou českou skupinou poskytuje tato stránka. O aktivitách skupin mimo ČR se můžete dočíst níže:

Více informací a program skupin mimo ČR

Séva v centrech

Naše regionální centra nabízí velké pole pro sévu - nezištnou službu, která je jedním ze základních pilířů duchovního života. Séva podporuje nesobeckou lásku a přináší nám zážitek lásky a jednoty.

Všeobecné informace k dakšíně

Slovo dakšína pochází ze sanskrtu a označuje vyrovnání za duchovní požehnání nebo duchovní učení. Dakšína bude na 100 % využita k uchovávání a zpřístupňování Šrí Káléšvarou zanechaných znalostí v jejich původní čistotě a k podpoře dobročinných projektů v rámci Sri Sai Kaleshwar e.V.: Pro více informací klikněte ZDE

Naším přáním je umožnit účast každé duši, která po ní ze srdce touží. Za celé ty roky se podařilo najít řešení pro stovky studentů, kteří se tak mohli účastnit jak evropských programů Šrí Káléšvary, tak on-line programů a meditačních pobytů v přírodě pořádaných Kaleshwar e.V.

Dakšínu můžete uhradit i prostřednictvím splátek a v případě, že Vám vaše momentální životní situace (jste například samoživitel/ka nebo nezaměstnaní) nedovoluje dát žádné energetické vyrovnání, ale přesto byste se opravdu rádi zúčastnili, kontaktujte nás na info@kaleshwar.cz. Pokusíme se společně najít řešení.

Řada programů našich center a skupin je nabízena bezplatně. Chcete-li naši činnost podpořit, Váš dar pro podporu naší práce nás velmi potěší. DAROVAT ZDE

S láskou,

Káléšvarův tým EU

Prohlášení o zodpovědnosti

Prohlášení o zodpovědnosti

Duchovní cvičení, která jsou v rámci on-line programů Sri Sai Kaleshwar e.V. představována, nenahrazují lékařskou diagnózu nebo návštěvu u lékaře, psychologa či psychoterapeuta. Lektoři a spolupracující osoby nepřejímají zodpovědnost za jakékoli následky, které by se mohly objevit v souvislosti s používáním meditačních cvičení a technik uvedených v kurzu.