IE Warning
Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!
Back to top

Linie mistrů - Širdi Sáí Bábá

Kdo je Širdi Sáí Bábá?

Bábá byl čistě šivovskou povahou. O tom není pochyb.
Avadhút za hranicí pěti elementů.

Byl mužem zázraků a neuvěřitelně silným léčitelem,
svůj život však prožil v ulicích s žebrací miskou.

Byl to prostý člověk, který si užíval božskou vůni svého života.
Měl neuvěřitelné schopnosti, ale ukazoval je jen vzácně.

Nestaral se, ale současně se staral.
Dohlížel a staral se o každou část Stvoření.

Aby připravil duše, díval se 2000 let dopředu. Už zasadil semínka.
Už natočil film a nyní jen tuto kazetu v přírodě přehrává.

V roce 2000 začala nová juga, Sáí juga.
V tomto zlatém věku osvícení budou všichni milovat Širdi Bábu.

Postačí, když na něj kdokoli prostě jen pomyslí:
’Bábo, miluji tě’.

Vždy říkával dvě věci: Šraddha a Saburi.
Praktikujte a buďte trpěliví.

Šrí Káléšvara

Širdi Bábá ( není známo - 1918) je Šrí Káléšvarovým mistrem - jeho sadguruem. Většinu svého života žil jako žebrák v provinčním městečku jménem Širdi, kde mezi vesničany sbíral almužny. I když mohl žít jako král, zvolil si život žebráka. Ačkoli od svých oddaných dostával tisíce rupií, končil každý den s prázdnýma rukama, neboť vše hned rozdal chudým. Většinu svého života strávil v malé chátrající mešitě, bez ochrany před deštěm, sluncem a před množstvím lidí hledajících osvobození od problémů a utrpení.

Jeho prostý zjev i životní styl zastíral jeho skutečnou duchovní velikost. Bábá byl inkarnací Šivy a jedním z mála jogínů s nejvyššími nadpřirozenými schopnostmi. Seznam jeho jogínských výkonů byl nekonečný: proměnil vodu v olej, objevoval se na několika místech současně, zachránil nespočet lidí z nebezpečných situací a jeho posledním skutkem bylo to, že obětoval svůj vlastní život, aby zachránil život svého oblíbeného oddaného. Během svého života provedl velké množství zázraků, které se nepřestávají dít i dnes.

Šrí Káléšvara a Širdi Sáí Bábova socha v Penukondě, Indie
Šrí Káléšvara a Širdi Sáí Bábova socha v Penukondě, Indie

Oddanost k Širdi Bábovi dnes sílí po celém světě a šíří se mezi lidmi všech vyznání. Jeho život byl důkazem základního souladu v podstatě všech náboženství a jednoty celého lidstva. I když žil v mešitě, prováděl hinduistické modlitby a rituály. Lidé se ho ptávali, zda je hinduista nebo muslim. Šrí Káléšvara vyprávěl: „Bábá lidem odpověděl: ‚Všichni lidé jsou jedním. Naším náboženstvím je lidskost.’ Bábá říkal, že není ani muslim, ani hinduista, byl vším. Když jej někdo poprosí o pomoc, dostaví se jeho pomoc a ochrana okamžitě. Kdo jej skutečně následuje, toho nikdy nepřepadne strach. Strach se od něj bude držet dál. Ať se děje cokoli, tito lidé budou šťastní.”

Než Širdi Bábá v roce 1918 opustil své tělo, dal světu slib, že odpoví každému, kdo se na něj v dobré víře obrátí: „Toho, kdo ve mně věří, nikdy nenechám na holičkách.‘ “

Širdi Bábova práce vejde ve známost a jeho božská přítomnost začne být vnímána po celém světě. Přináším ho do světa. Snažím se o to. Už se o to snažili mnozí. On se však stále schovává a spí v Dvárakámaji (v opuštěné mešitě, ve které žil). To, že se schovává, znamená, že je velmi inteligentní mistr. Nechtěl se stát slavným. Přesto ho dnes v Indii zná 85 % lidí. Ve světě ho zná pouze 6 %. Ale za pár let ho bude znát spousta lidí. Dělám své maximum, abych ho přiblížil světu. Ne však ve formě náboženství. Ježíš nikdy nemluvil o křesťanství. Mohamed nikdy nemluvil o islámu. Venkatešvára a Krišna nikdy nemluvili o hinduismu. Bůh má jedinou organizaci a tou je láska. Jediné co se počítá je: Organizace lásky, náboženství lásky.

Šrí Káléšvara

Širdi Sáí Bábova namasmarana

Ponořit se do příběhů ze Širdi Bábova života a zpívat jeho namasmaramu otvírá srdce dokořán. V tomto videu je nahrávka Širdi Bábovy namasmarany doprovázená obrázky z jeho života a filmu o něm.

Liquid error: internal

Knihy o Širdi Sáí Bábovi