IE Warning
Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!
Back to top
Heading mantrameditation

Meditace s mantrou pro uvolnění mysli a posílení duše

Čt, led 25 — Po, pro 31, 2018

Meditace s mantrou pro uvolnění mysli a posílení duše

Pravidelné meditačně-relaxační večery pro každého
Šrí Káléšvarovo centrum Brno

Meditace není nic jiného, než pozornost bez napětí

„Meditace není nic jiného, než pozornost bez napětí. Pozornost bez napětí - to je meditace. Žádné napětí. Žádné myšlenky, zapomeňte na všechno na světě - vaše žena, vaše děti, váš partner, váš dům… zastavte všechno. Dopřejte si 15, 20, 30 minut - prostě tiše relaxujte, žádné myšlenky.

Člověk, který předvádí, jak ovládá lva… Cokoli řekne, lev to udělá. Stejným způsobem můžete ovládat svou mysl. Můžete ji dostat zcela pod svou kontrolu. I vaše srdce je zcela pod vaší kontrolou. Pak nechte vystoupit na povrch svou duši. To je ono. Ovládněte mysl a srdce. Uvolněte duši. Nasáváte kosmickou energii v přírodě. Proudí skrze vás…

Vnitřní mechanismus všech modliteb, mechanismus prastarých manter je vytvořit ve vaší duši tlukot, zasadit vaší duši úder, učinit ji šťastnou skrze ticho vnitřního vědomí.”

– Šrí Káléšvara

Meditace s mantrou nám přináší:

 • Hluboké zrelaxování a pročištění celého systému - těla, mysli, srdce i duše.
 • Ovládnutí a utišení mysli a její tendence neustále vás skrze nejrůznější myšlenky vyrušovat.
 • Možnost slyšet v hlubokém tichu svůj vnitřní hlas a přitáhnout do sebe sílu následovat ho.
 • Vlastní zážitky s kosmickou energií.

Při dlouhodobém praktikování…

 • Rozpouští staré bolesti a nepodporující vzorce chování.
 • Zvyšuje odolnost vůči stresu a napětí.
 • Přináší mocnou sílu vůle, jasnost a koncentraci.
 • Vytváří kolem nás kruhy silné ochranné energie.
 • Napojuje nás na náš vlastní vnitřní zdroj hlubokého štěstí, míru a blaženosti.

Přijďte si k nám odpočinout, „vyčistit si hlavu” a nabít se podporující energií pro zvládání každodenního života.

Co meditační lekce zahrnuje?

 • Krátký úvod do meditace.
 • Cvičení pro zklidnění a pročištění osobní energie
 • Vedenou meditaci se silnou mantrou pocházející z prastarého indického učení, které západnímu světu zpřístupnil Šrí Káléšvara

Více o meditaci s mantrou

Meditace s mantrou je jednou z nejefektivnějších duchovních metod, jak svou duši spojit s kosmickou energií a nabít ji jejími vibracemi. Jedná se o meditaci s posvátnými formulemi, které byly tisíce let předávány skrze autentické rukopisy z palmových listů. Mantry jsou modlitby složené z posvátných slabik a slov, které osvobozují našeho ducha a pozvedají naše vědomí k vyšším úrovním. Jsou to přesné nástroje, které při správném používání spouští proces hluboké transformace.

„Džapa (odříkávání mantry) léčí vše. Džapa je forma meditace, která přináší mír nejen do našeho vlastního života, ale i do životů ostatních. Je to dynamická síla, která proráží i nejsilnější závory ve vašem vědomí. Pomáhá koncentrovat vaši mentální energii a pročistit váš emoční systém, nervový systém a systém srdce. Pomáhá vašemu vědomí dojít vyjádření. Džapa je jednoduchost spontánního života, ve kterém leží nejvyšší síla. V srdci je radost z džapy duchovní radostí, hlubokou duševní extází. Tato radost přesahuje rozum i představy. Je jednoduchá a v této jednoduchosti je velká síla. Když kontinuálně praktikujeme džapu, spojí se s námi a začne vyzařovat mírumilovnost a sladkost.” – Matka Meera

Lekce jsou otevřeny všem bez rozdílů. Nevyžadují žádné předchozí znalosti či zkušenosti.

Kde se lekce konají a kdo je vede?

Lekce probíhají v krásném prostředí Šrí Káléšvarova centra Brno, které díky pravidelnému praktikování Sáí šakti kanálů funguje jako silové místo - tzn. automaticky svým návštěvníkům pomáhá dosáhnout zklidnění mysli a hlubokých stadií meditace.

Více o Šrí Káléšvarově centru Brno ZDE

Ve vedení jednotlivých meditačních lekcí se střídají Šrí Káléšvarou cerfikované lektorky Hana, Olga, Radka a Jiřina.

Více o lektorkách

Hana

S učením Šrí Káléšvary se Hana seznámila v roce 2008. K jejímu prvnímu osobnímu setkání se Svámim došlo v roce 2009 během jeho návštěvy České republiky a o měsíc později vyrazila poprvé do Indie. V následujících letech - až do Šrí Káléšvarova odchodu do mahásamádhi v roce 2012 - pobývala většinu času v ášramu v Penukondě, kde pod přímým vedením Šrí Káléšvary a jím trénovaných učitelů absolvovala Univerzitu duše a řadu speciálních programů. V současné době všestranně podporuje Svámiho studenty v České republice, rozvíjí zde aktivity Kaleshwar e.V. a předává své bohaté zkušenosti a znalosti Šrí Káléšvarova učení. Je spoluautorkou českého překladu knihy Dary Širdi Sáí Báby a dalších publikovaných materiálů. A od roku 2013 vede český tým meditačních online kurzů Kaleshwar e.V…

Více o Haně ZDE

Radka

S učením Svámiho Káléšvary se Radka poprvé setkala v roce 2008 prostřednictvím semináře o Procesu pěti elementů. Brzy na to se vydala přímo do Indie do Šrí Káléšvarova ašrámu v Penukondě a v následujících letech se zde pod jeho vedením zúčastnila mnoha programů. I dnes se nadále věnuje každodenní meditační praxi a prohlubuje své znalosti Šrí Káléšvarova učení. Její hlavní soustředění patří práci se Sáí šakti technikami. Je certifikovanou učitelkou ve Šrí Káléšvarově tradici a průvodkyní pro meditaci s mantrou podle Šrí Káléšvary. Podílí se na vzniku a rozvoji Šrí Káléšvarova centra Brno a na organizaci programů, které zde probíhají.

Více o Radce ZDE

Olga

Olga poznala Šrí Káléšvaru poprvé v roce 2007 prostřednictvím jeho učení a o dva roky později se s ním setkala osobně během Šivarátri 2009 v Penukondě. Procesy, které Svámi se svými studenty sdílel, intenzivně a s velkým odhodláním a nadšením nabíjela a praktikovala, a díky tomu postupně transformovala svůj život. V roce 2013 se stala Šrí Káléšvarovou certifikovanou učitelkou.

Více o Olze

Stále pokračuje v aktivní práci s těmito technikami, které se pro ni staly součástí každodenního života. Jejím přáním je předávat tyto znalosti a meditační techniky dalším lidem.

Olga miluje oheň a ohňové púdži, kterých se pravidelně účastní a stará se zde o budování společné energie i živení ohně. Patří mezi zakládající členy brněnské studijní skupiny pro Vástu, které ji velmi oslovuje - studuje ho a praktikuje v osobním životě a připravuje se na to, aby s Vástu mohla jednou pomáhat i druhým.

Vedle práce na těchto on-line programech poskytuje osobní konzultace a pomáhá lidem v procesu jejich osobního růstu. Je velkou, nepostradatelnou oporou pro rozvoj práce Kaleshwar e.V. v České republice i pro její domovskou brněnskou skupinu.

Jiřina

Jiřina patří mezi Šrí Káléšvarovy první studenty v České republice. S jeho učením se seznámila v roce 2007. O rok později poznala Svámiho osobně na programu v Rakousku, kde ho nadchla svou znalostí telugu abecedy. Ještě dlouho po tom jsme Svámiho slyšeli všem ostatním o Češích říkat: „Jak krásně umí číst telugu. Jak krásně!” Na gurupurnimu 2008 byla součástí první skupiny českých studentů, kteří se společně vypravili do Indie a během své cesty navštívili i řadu významných silových míst.

Více o Jiřině

Od té doby až do roku 2011 byla v ášramu v Penukondě na gurupurnimu každý rok a své cestování završila účastí na gurupurnimovém programu v Širdi v roce 2012. Mezitím nevynechala žádnou možnost hlouběji poznávat znalosti z knih z palmových listů, praktikovala svou sádhanu a navštěvovala akce a semináře v České republice, kde vyučovala i řada zahraničních lektorů z penukondské Univerzity duše.

V současné době je koordinátorkou týmů v projektu Bábovy prostřené tabule v Brně. Je součástí Káléšvarovy skupiny Brno, kterou obohacuje o svůj neuvěřitelný „drive”, nevyčerpatelnou energii, nadšení a zralý a jasný pohled na věc. Je živoucím důkazem toho, že člověk může být mladý v každém věku.

Podrobné informace

Kdy: Úterý 10:00 - 11:00 (sudé týdny) & čtvrtek 18:30 - 19:30 (liché týdny)
Kde: Šrí Káléšvarovo centrum Brno, Ludmily Konečné 8, 639 00 Brno
Co s sebou: Pohodlné oblečení (nejlépe světlé barvy), podložku na sezení, láhev s vodou, přezůvky či teplé ponožky
Dakšína: 108 Kč za lekci

Více informací o něm naleznete ZDE

Více o dakšíně a prohlášení o zodpovědnosti

Slevy

Naším přáním je umožnit účast každé duši, která po ní ze srdce touží. Za celé ty roky se podařilo najít řešení pro stovky studentů, kteří se tak mohli účastnit jak evropských programů Šrí Káléšvary, tak on-line programů a meditačních pobytů v přírodě pořádaných Kaleshwar e.V.

V případě, že Vám vaše momentální životní situace (jste například samoživitel/ka nebo nezaměstnaní) nedovoluje dát žádné z výše uvedených energetických vyrovnání, ale přesto byste se opravdu rádi zúčastnili, kontaktujte nás na info@kaleshwar.cz. Pokusíme se společně najít řešení.

Dakšína - energetické vyrovnání

Dakšína - energetické vyrovnání

Slovo dakšína pochází ze sanskrtu a označuje vyrovnání za duchovní požehnání nebo duchovní učení. Dakšína bude na 100 % využita k uchovávání a zpřístupňování Šrí Káléšvarou zanechaných znalostí v jejich původní čistotě a k podpoře dobročinných projektů v rámci Sri Sai Kaleshwar e.V.: Pro více informací klikněte ZDE

Prohlášení o zodpovědnosti

Prohlášení o zodpovědnosti

Duchovní cvičení, která jsou v rámci kurzů Sri Sai Kaleshwar e.V. představována, nenahrazují lékařskou diagnózu nebo návštěvu u lékaře, psychologa či psychoterapeuta. Lektoři a spolupracující osoby nepřejímají zodpovědnost za jakékoli následky, které by se mohly objevit v souvislosti s používáním meditačních cvičení a technik uvedených v kurzu.

Přihlášení

 • Pro přihlášení do programu, vyplňte níže uvedené formuláře a klikněte na tlačítko Registrovat.
 • Zkontrolujte, zda jste obdrželi e-mail potvrzující Vaši registraci na kurz. POKUD JSTE JEJ NEOBDRŽELI, VAŠE REGISTRACE NEPROBĚHLA ÚSPĚŠNĚ. V takovém případě se zkuste registrovat znovu nebo nás kontaktujte na info@kaleshwar.cz.

Těšíme se na Vás!

Kontaktní e-mail

V případě jakýchkoli dalších otázek nás kontaktujte na info@kaleshwar.cz.

Pošlete to dál

Pokud se Vám tato nabídka líbí, potěší nás, když budete informaci o programu sdílet s přáteli, rodinou a dalšími zájemci. Děkujeme!

Informace o lístku

Balíček 3 lekcí ( 1 lekce za 90Kč). Vyberte si prosím data své účasti a níže zaškrtněte možnost „270Kč -Meditace s mantrou: Balíček 3 lekcí”.

Kontaktní informace

Zrušit