IE Warning
Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!
Back to top
India heading

INDIA JATRA - Silová cesta s Tatyannou - podzim 2019

So, lis 02 — Út, lis 19, 2019

Na celém světě je Indie centrálním bodem pro duchovnost. Můžete se podívat na indickou kulturu, tradici, na hloubku informací, kterou už téměř 7000 let nesou. Tyto informace na Zemi stále ještě existují. V ostatních zemích světa (však) tento typ informací není.

Když se nacházíte na takovém místě (na nějakém silovém místě v Indii), dokonce i tehdy, když jste na něj vstoupili naprosto neúmyslně a prostě se tam jen procházíte, jste obklopeni energií. Jakákoli negativita, kterou v sobě máte, se pročistí. Stane se to ať už vibrace tohoto místa vnímáte nebo ne.

Šrí Káléšvara

INDIA JATRA – Zážitek duchovní síly

Silová cesta s Tatyannou

od 2. 11. do 19. 11. 2019

Přidejte se k nám a využijte jedinečnou příležitost cestovat s Tatyannou na vysoce energetická místa v Indii!

Tatyanna - zkušená učitelka prastarého duchovního učení, které Šrí Káléšvara se světem sdílel - Vás zve k návštěvě významných silových míst Indie. Její zkušenosti a jasné vedení poskytne putujícím jedinečný prostor pro duchovní růst.

Cílem této cesty je zažít duchovní sílu, přijmout ji do své duše a nechat ji, aby vás vedla. Indie, jakožto Matka duchovnosti, již od dávných dob inspirovala a inspiruje k pátrání po odpovědích na zásadní životní otázky, ke zkoumání Stvoření a k cestě za zážitkem čistého vědomí.

Během tisíciletí darovala světu nespočet duchovních mistrů a světců, jejichž vibrace můžeme na mnoha místech vnímat ještě dnes - země, po které kráčeli, vyzařuje vysokou léčivou energii.

Silová místa - silové předměty - samádhi - vástu

Během společného putování bude Tatyanna sdílet prastaré vědění a příběhy, které o energii navštívených míst a jejich silových předmětech vyprávěl Šrí Káléšvara. Zároveň se budeme zabývat vástu - védskou vědou o architektuře - a jeho uplatnění na daných silových místech. To vše nám pomůže do hloubky prozkoumat mimořádné vyzařování těchto míst a použít ho pro náš duchovní proces.

Duchovní program

Kartika purnima

– Šivův úplněk: Vědomí ticha

V úterý 12. 11. 2019 je kartika purnima – energetický vrchol naší cesty

Obzvláště kartika purnima je jako guru purnima – dva Šivovy nejoblíbenější úplňky. Každý rok v tomto měsíci (v říjnu nebo listopadu) je úplněk velmi cenný – je to čistě Šivův úplněk. Jak v sobě můžete vytvořit štěstí? A jak můžete ve svém osobním životě, v duchovním životě, ve vztazích, ve všech oblastech vytvořit úspěch -  tak (aby) nikde neexistoval neúspěch, abyste vytvářeli čisté vítězství?

Když v sobě - ve své duši a ve svém vědomí - máte sílu ticha, bude ve vás působit, vést vás k úspěchu a uklidňovat vaše bláznivé myšlenky. Když rozvinete vědomí ticha, když v sobě máte zbraň ticha, můžete zničit jakékoliv násilí. Násilí není nic jiného než vaše bloky, vaše bláznivé myšlenky. Ticho je zbraň. Ticho není vtip. Vyhrát takové ticho je skutečná výzva.

Šrí Káléšvara

Naše cesta bude především vnitřní cestou a začne již předtím, než nasedneme do letadla:

 • Několik týdnů před odletem se sejdeme prostřednictvím telesatsangu a začneme se společnou sádhanou – s energetickou přípravou na to, abychom vysokou energii navštívených silových míst dokázali zažít skutečně do hloubky.
 • Během našeho putování nás čekají skupinové meditace i speciální energetické procesy. V duchovním procesu povede skupinu Tatyanna, která všechna tato místa již mnohokrát navštívila společně se svým mistrem Šrí Káléšvarou.
 • V Indii od Tatyanny přijmete silnou iniciaci do procesu s mantrou.
 • Neodmyslitelnou součástí naší cesty budou i každodenní bhadžany, satsangy s Tatyannou a meditace na speciálních silových místech.
 • Tatyanna bude přednášet v němčině. Účastníkům z ČR bude tlumočit Hana - překladatelka a zkušená Šrí Káléšvarova lektorka, která jim bude k dispozici po celou cestu.

Naše trasa

Širdi – Penukonda – Hampi

Vydejte se s námi na cestu a užijte si koupel v energii těchto posvátných silových míst!

 • 2.11. let do Mumbaje a dále do Širdi
 • od 3. do 6. 11. pobyt v Širdi (árati a daršan Širdi Sáí Báby, návštěva a noční meditace v Dvárakamáji, Bábova gurusthána, Čavadi, zahrada Lendi atd.)
 • 4.11. cesta k Triambakešvár džjótir lingamu v Šivově chrámu v Násiku – daršan jednoho z 12 silných džjótir (světelných) lingamů a posvátná koupel u pramene řeky Godavari.
 • od 7. do 13. 11. pobyt ve Šrí Káléšvarově ášramu v Penukondě (meditace, iniciace do silného procesu s mantrou na kartika purnimu, sádhana v chrámu a u samádhí a na silových místech v okolí)
 • od 14. do 18. 11. pobyt v Hampi (meditace u řeky Tungabhadra, návštěva Virupakšova chrámu a dalších prastarých chrámových prostorů z časů Vidžájanagarského království, meditace za východu slunce na hoře Maljavanta)
 • v úterý 19.11. návrat do Evropy

Širdi: Gurusthána Širdi Sáí Báby – Šrí Káléšvarova mistra

Širdi Sáí Bába přišel do Širdi na pokyn svého mistra Venkuši. Nejprve prožil mnoho let mimo vesnici jako žebrák. Poté co provedl mnoho léčení a zázraků, vesničané poznali jeho duchovní velikost a přijali ho mezi sebe a mnoho lidí ho začalo uctívat již za jeho života. Celých 68 let svého života prožil v Širdi a sloužil všem, kteří k němu přišli. Celosvětové známosti dosáhl až po svém odchodu do mahásamádhi v roce 1918. Dnes do Širdi směřují poutníci z celého světa – s cílem dotknout se jeho samádhi a přijmout jeho požehnání.

Širdi Bábá nesjednocoval jen muslimy a hinduisty, ale všechna náboženství. Nepatřil k žádnému z nich, ale ztělesňoval podstatu spojující všechna náboženství a všechny směry víry: lásku. Každý den procházel jako žebrák ulicemi Širdi – ne však proto, aby skutečně žebral, ale proto, aby omýval karmy lidí, kteří do jeho žebrací misky vložili jídlo nebo peníze. Jídlo rozdal hladovým a miliony rupií chudým, kteří ho žádali o pomoc.

Bábův slib. „Když se na mě podíváte, podívám se já na vás. Když mi předáte svá břemena, ponesu je. Když u mně hledáte radu a pomoc, okamžitě k vám přijdou. Svým oddaným budu pomáhat i poté, co opustím své tělo.”

Bábá je muž zázraků. Demonstroval mnoho zázraků a uzdravil nespočet lidí – i dnes se tato energie ukazuje všem, kteří se Bábovi otevřou a obrátí se na něj. Sami uvidíte…

Širdi bylo mé speciální přání. Chtěla jsem za Bábou. Přitahoval mě jako magnet. Když jsme přijeli do Širdi, byla jsem naprosto ohromená. Takových lidí! Nejvíc na mě zapůsobil samotný chrám. Postupovali jsme po maličkých krůčcích a já jsem se mohla dívat na něj, na jeho murti. Bylo to, jakoby se na mě díval, jakoby se mnou komunikoval. Mohli jsme se dotknout jeho samádhi. Na krátký, ale vědomý okamžik. To bylo něco, na co jsem už dlouho čekala. Byla jsem tak šťastná. Věřím, že všichni byli velmi šťastní. V noci jsme pak meditovali v jeho Dvárakámaji. Celou dobu jsem měla pocit, že je velmi blízko. Byla tam velmi speciální energie!

Sdílení Bettiny Jakob

Penukonda

Penukondu a jejích 365 chrámů vybudoval v 16. století král Krišnadévarája. Tato posvátná pevnost zaujímala ve Vidžájanagarském království dlouhou dobu specilální postavení. I tak toto místo postupem času čím dál víc upadalo v zapomnění. Neviditelná práce světců ho však nikdy neopustila.

Šrí Káléšvara Penukondu, jakožto silové místo, znovu oživil. Vytvořil místo s téměř dokonalým vástu, v jehož zdech naleznete krásnou růžovou zahradu a vodní fontánu. Ášram chrání Širdi Sáí Bábova murti, která žehná všem, kteří k ní přijdou – stejně jako v Širdi. Bábá - Šrí Káléšvarův mistr - je součástí linie světců a mistrů, která je s Penukondou spojena už po staletí. V roce 2011 se naplnil Šrí Káléšvarův dlouholetý sen – do Dvárakámaji (nejposvátnějšího jádra tohoto místa) byla instalována socha Mahišásura Mardini (forma Božské Matky). V Dvárakámaji se dnes nachází i Šrí Káléšvarovo mahásamádhi.

V Penukondě bylo všechno úplně jinak. Spousta ticha, návrat domů. Tak samozřejmý! Sedět před Svámiho samádhim je prostě krásné a pohled na Matku v člověku zanechá hluboký dojem. Večer jsme zpívali bhadžany u Svámiho ohniště a pak si užívali hluboký mír v srdci. Moc jsem si tento chráněný rámec užila. A Tatyanniny přednášky mi poskytly informace, které mně pomohli ponořit se ještě hlouběji.

Sdílení Bettiny Jakob

Hampi

Hampi bylo dříve hlavním městem Vidžájanagarského království a dnes náleží ke kulturnímu světovému dědictví UNESCO. Šrí Káléšvara bral své studenty pravidelně do Hampi a dával zde silné iniciace prostřednictvím Badhava lingamu – obrovského, silného lingamu s mimořádnou energií a krásou. Někdy své studenty do Hampi posílal i proto, aby zde v překrásné přírodě strávili vysokou energii, kterou přijali během meditačních procesů v Penukondě. Díky vodě v řece Tunghabadhra je okolí Hampi mimořádně úrodné a disponuje bohatou vegetací. Všechny barvy se zde zdají být mnohem jasnější. Když stojíte na hoře a díváte se do údolí, leží před vámi ráj. Meditovali zde Ráma, Hanuman i Ježíš Kristus.

A pak Hampi. Opět něco docela jiného. Bylo to jako ve filmu, v hollywoodském filmu, téměř nerealistické. Hampi má velmi speciální kulisy. Všechny ty obrovské skály, prastaré chrámy… Dokonce jsme podnikli malý výlet v loďce, která připomíná ořechovou skořápku. Cítila jsem se velmi svobodná a bezstarostná. Indie má tak velkou šíři a tolik prostoru! Nemohla jsem to do sebe ani všechno pojmout. Celá cesta byla mimořádný zážitek a jsem ráda, že jsem si jí nenechala ujít. V opačném případě by mi v životě něco chybělo. Nevěděla bych, že existuje tak úžasná země, která nese takovou energii a poskytuje neuvěřitelné zážitky.

Sdílení Bettiny Jakob

Začínáte být zvědaví?

Případné otázky můžete směřovat na info@kaleshwar.cz. Domluvíme si termín pro nezávazný informační telefonický rozhovor.

Sdílení z předchozí cesty do Širdi - Penukondy - Hampi s Tatyannou

Širdi, Penukondu a Hampi jsme navštívili i v zimě 2017. V následujícím videu si můžete užít dojmy z této cesty.

Video můžete shlédnout ZDE na Youtube s českými titulky.

O Tatyanně?

Tatyannu pojilo se Šrí Káléšvarou blízké, důvěrné přátelství. Jako jeho studentka žila a studovala více než 12 let v jeho ášramu v Indii. Prošla s ním intenzivním procesem (sebe)poznání. Šrí Káléšvara ji trénoval ve vedení meditačních skupin, které usilovaly o vyšší duchovní zážitky, – učil ji předávat znalosti i energii a držet energetické pole pro skupinu. Tatyanna se této práci věnuje již téměř 20 let. Její pokojná přítomnost umožňuje duchovně hledajícím hlubokou individuální transformaci a duševní růst.

Více čtěte zde……

Šrí Káléšvara a Tatyanna v Londýně, 2008
Šrí Káléšvara a Tatyanna v Londýně, 2008

Od svého prvního setkání se Šrí Káléšvarou v roce 1999 prožila Tatyanna většinu času v Indii, v ášramu svého učitele. Doprovázela jej a asistovala mu na mnoha jeho přednáškových turné po celém světě a byla jím intenzivně připravována na svou vlastní dharmu. Po mnoho let úspěšně vedla početné skupiny studentů – především žen – a dle pokynů svého mistra je provázela vysoce energetickými meditačními procesy, během kterých bylo možné získávat božské zkušenosti.

Tatyanna rovněž ze Šrí Káléšvarova pověření učila a přednášela na velkých programech v Indii a Evropě – často zde zastupovala přímo jeho samotného. Zkušenosti, které na této cestě získala, ji dnes inspirují k tomu, aby duchovním procesem vedla a provázela i další duchovně praktikující.

S velkou jasností, čistým srdcem, autenticitou, humorem a srdečnou a spojující povahou inspiruje dnes studenty k tomu, aby s čistou oddaností, odhodláním a láskou k Božství kráčeli po cestě sebepoznání, probuzení a seberealizace.

Šrí Káléšvara o Tatyanně:

Více o Šrí Káléšvarovi
Více o Šrí Káléšvarovi

„Mé milé božské duše, buďte dostatečně silní a Tatyanna bude učit Paraméšvari jógu. Představí vám ji. Vaše srdce musí být otevřené přijetí dalšího procesu, který vám představuji skrze Tatyannu, abych dal Paraméšvari jógu. Mám v ni silnou důvěru a věřím, že vám dokáže dát tyto kanály a energii. V budoucnosti, z dlouhodobého hlediska, si je třeba zvyknout na to, že vědění a informace vašeho Svámiho budete přijímat tímto způsobem. Je třeba mentálně se na to připravit a otevřít svá srdce. A také jít skrze Paraméšvari, skrze tuto knihu. Skrze to, co v ní v dávných časech učili – skrze bídžakšary, které zde zapsali a jejich benefity. Není to žádný můj bláznivý nesmysl. Je to autentické a prastaré vědění. Je velmi důležité být v životě tomuto prastarému vědění otevření. Být otevření tomu, co skutečně říká. Hodně štěstí, přátelé. Věřím, že Tatyanna odvede dobrou práci. Je jako dynamit a udělá neuvěřitelnou práci.”

Šrí Káléšvara Tatyannu společně s Tobiasem pověřil úkolem vytvořit pro jeho duchovní dílo v Evropě a pro realizaci dobročinných projektů jeho studentů jednotnou, ochrannou střechu. Za tímto účelem založil organizaci Kaleshwar e.V., v jejímž čele Tatyanna a Tobias stojí.

Ceny

17denní jatra (silová cesta) „Širdi – Penukonda – Hampi” s Tatyannou
od 2. 11. do 19. 11. 2019

Letenky a hotely si rezervujete sami na vlastní náklady. Při přihlášení dostanete odkaz s tipy na příznivé ceny letenek a hotelů včetně anglických textů rezervačních e-mailů. Pro získání lepších cen letů a hotelových pokojů doporučujeme co nejdřívější rezervaci.

Počítejte prosím s následujícími náklady:

 • Mezikontinentální let: Náklady na let se odvíjí od vašeho výběru. Momentálně lze koupit letenky již cca od 11 000 Kč. Letenku hradíte přímo při její rezervaci.
 • Vnitrostátní let Širdi – Bangalore: Vnitrostátní let stojí cca 1 800 Kč. Letenku hradíte přímo při její rezervaci.
 • Transfery: Náklady na transfery po Indii (taxi) závisí na možnosti sdílení vozu, cca 2 700 – 5 500 Kč. Platba přímo na místě.
 • Hotel Sun ‘n Sands, Širdi: Pokoj (včetně polopenze) v Širdi stojí cca. 1 850 Kč/den – jednolůžkový pokoj nebo 2 500 Kč/den – dvoulůžkový pokoj. Přímá rezervace a platba na hotelu. Stránky hotelu: www.indoasia-hotels.com

 • Hotel Heritage Resorts, Hampi: Pokoj (včetně polopenze) v Hampi stojí cca 2 500 Kč/den – dvoulůžkový pokoj nebo 3 400 Kč/den – třílůžkový pokoj. Přímá rezervace a platba na hotelu. Stránky hotelu: www.indoasia-hotels.com
 • Šrí Káléšvarův ášram v Penukondě: Na ubytování a plnou penzi v ášramu si vyhraďte 500 Kč/den. Platba v hotovosti v ášramu.
 • Kurzovné, duchovní doprovod a překlad do češtiny: 21 600 Kč pro Kaleshwar Europe

Dále si prosím připravte cca 4 000 – 5 200 Kč jako kapesné na svačinky, vstupné do chrámů, dakšíny v chrámech atd…

Rezervační služba

Samostatnými rezervacemi ušetříte peníze, které byste za tyto služby platili cestovní agentuře. Vezměte prosím na vědomí, že kromě informací a podkladů, které obdržíte po registraci, neposkytujeme další podporu při rezervaci letenek, pokojů, vyplnění formulářů pro Penukondu ani při vyřizování víza. Je-li to třeba, snažte se prosím vyhledat podporu v okruhu svých známých či přátel.

V mimořádných případech, kdy neexistuje jiná možnost, Vám rádi pomůžeme na základě žádosti na info@kaleshwar.cz. Děkujeme za pochopení.

Důležité cestovní informace

VÍZUM. K cestě do Indie je zapotřebí elektronické vízum, které si můžete vyřídit ZDE. Jde o oficiální link indické vlády. Vízum stojí cca 50,- USD. On-line formulář je v anglickém jazyce. Indická vláda varuje před neautorizovanými webovými stránkami, které účtují vysoké poplatky. V žádném případě na podobných stránkách nezadávejte svá osobní data.

FYZICKÁ A PSYCHICKÁ KONDICE. Účast je na vlastní riziko a zodpovědnost a je dobrovolná. Máte-li v současné době problémy se zvládáním fyzické a psychické zátěže, máte-li nějaká zdravotní omezení nebo se nacházíte v procesu medikamentózní léčby, je pro účast na této cestě nutná konzultace s vaším lékařem či terapeutem. Tato konzultace je zásadní zejména tehdy, pokud užíváte psychoaktivní substance nebo se u vás objevuje nebo objevovalo sebeohrožující chování nebo chování ohrožující jiné. Svým přihlášením potvrzujete, že jste toto doporučení vzali na vědomí.

Pomůže, když si s sebou vezmete dobrou porci flexibility a trpělivosti. Máme sice nejlepší možný plán, ale Indie dokáže zcela postavit na hlavu i velmi dobře promyšlené plány… a většinou se pak stane ještě něco krásnějšího, než by byl člověk schopen naplánovat.

ZODPOVĚDNOST. Je pro nás velmi důležité, abyste si během cesty plně uvědomovali svou zodpovědnost za sebe a své chování. Za případné škody ručíte sami, pořadatel nenese žádnou zodpovědnost. Cenné předměty nechte prosím doma - za případné ztráty neručíme.

Informace k dakšíně za duchovní doprovod a program

Dakšína za duchovní program a doprovod bude v souladu se Šrí Káléšvarovým přáním 100% využita pro prospěšné účely: Pro uchování učení z palmových listů i Šrí Káléšvarových slov v jejich původní podstatě a čistotě a jejich zpřístupňování co nejširšímu okruhu zájemců a pro podporu dobročinných projektů a lokálních center, jakožto silových míst, kde může tato energie žít a dále se rozvíjet.

Upozornění k rezervaci a storno poplatkům

Všechny lety, hotely a vnitrostátní transfery si rezervujete sami. Platí zde vždy storno podmínky daného poskytovatele.

Pro lety platí podmínky zvolené letecké společnosti.

Stornování účasti:

Pro dakšínu ve prospěch Kaleshwar e.V. (duchovní doprovod, program a překlad do českého jazyka) platí následující storno-podmínky:

 • Do 90 dní před začátkem cesty propadá 35 % kurzovného.
 • Od 61. do 31. dne před začátkem cesty propadá 50 % kurzovného.
 • Od 30. dne do 7 dní před začátkem cesty propadá 85 % kurzovného.
 • Od 6 dní před začátkem cesty propadá 95 % kurzovného.

Rezervace

 • Přihlaste se na svůj uživatelský účet. Pokud uživatelský účet nemáte, založte si ho, prosím. Návod jak to udělat naleznete ZDE. Poté se na svůj nový účet přihlaste, vraťte se na tuto stránku a pokračujte dle návodu.
 • Jděte na konec této stránky, vyplňte požadované údaje a klikněte na ikonu „Registrovat”.
 • Poté se objeví stránka s oznámením, že registrace proběhla úspěšně.

 • DŮLEŽITÉ: Zkontrolujte, zda jste obdrželi e-mail potvrzující vaši registraci. POKUD JSTE JEJ NEOBDRŽELI, VAŠE REGISTRACE NEPROBĚHLA ÚSPĚŠNĚ. V takovém případě se zkuste registrovat znovu nebo nás kontaktujte na info@kaleshwar.cz.

Poznámka: Pod jedním uživatelským účtem je možné registrovat pouze jednu osobu, a proto je třeba, aby měl každý účastník svůj vlastní účet. V případě jakýchkoliv problémů při zřizování účtu nás kontaktujete na info@kaleshwar.cz. Rádi vám s registrací pomůžeme.

Registrací se vaše rezervace stává závaznou!
Doporučujeme vám co nejdřívější rezervaci letenek a hotelů a uzavření pojištění storno poplatků.

Děkujeme! Těšíme se na naši společnou cestu!

Všechny informace bez záruky.

Přihlášení na účet Vytvořit účet